Sen innych i transformacja badań snu

W jaki sposób osobiste i osobiste doświadczenie snu i snu stało się tak bardzo publicznym obiektem naukowym, z polityką publiczną i implikacjami społeczno-ekonomicznymi – i jakim kosztem. Fascynującą metamorfozę pola medycyny snu wyjaśniono oczami Kentona Krokera, bystrego studenta nauk ścisłych i technologii, który podąża za zmieniającymi się koncepcjami snu i śnienia ze świata mistycznego, magicznego, nadprzyrodzonego i religijnego. sfera zdrowia publicznego i leczenia medycznego. Na początku sen był postrzegany po prostu jako zjawisko nieobecności. Było to zawieszenie egzystencji, podczas którego miały miejsce sny, które uważano za ważne. Galen pomyślał, że dusza zstąpiła w środek ciała podczas snu i dlatego była w stanie dostrzec humoralną nierównowagę, która zapoczątkowała chorobę. Jednak granice między snem jako zjawiskiem naturalnym lub boskim pozostały nieostre – ponad 40 proroczych snów zostało wspomnianych w Starym Testamencie Biblii. Zawirowania religijne w XVI i XVII wieku doprowadziły do przekonania, że sny mogą podważyć rozum, co z kolei doprowadziło do wniosku, że śnienie powinno zostać całkowicie wyeliminowane w celu poprawy snu.
Pod koniec XIX wieku zainteresowanie zmęczeniem i hipnozą (sen i hipnoza były praktycznie identyczne) stało się ważne w integracji snu z badaniami fizjologicznymi. Zainteresowanie snem zrodziło się w książce Zygmunta Freuda z 1899 roku, Interpretacja snów, a sny stały się postrzegane jako istotny, a nie przypadkowy lub szkodliwy aspekt snu. Epidemia zapalenia mózgu typu lethargica była ważnym punktem zwrotnym, prowadzącym do snu w organicznej chorobie mózgu. Ta zmiana została wspomagana odkryciem elektroencefalografii (EEG) Hansa Bergera w 1924 r., Która umożliwiła połączenie neurologii, psychiatrii, psychologii i fizjologii. Odkrycie snu o szybkim wzroku przez Eugene a Aserinsky ego i Nathaniela Kleitmana oraz późniejsze prace Williama Dementa, dały nadzieję na odrodzenie się marzeń w dziedzinie neurofizjologii, neurologii i psychiatrii. Zdolność do wizualizacji snu w kategoriach zarejestrowanych danych graficznych miała kluczowe znaczenie dla statusu snu jako przedmiotu nowoczesnych badań naukowych i praktyki biomedycznej.
W tej książce podkreślono znaczenie ukierunkowanych na politykę badań naukowych, takich jak wspierane przez Fundację Rockefellera w naukowym postępie badań nad snem. EEG otrzymało wsparcie od tego aktywistycznego systemu sponsorowania . Po zakończeniu diagnostycznych badań EEG, które zaczęły być refundowane przez fundusze zewnętrzne, laboratoria EEG stały się standardowymi urządzeniami do zarabiania pieniędzy w każdym szpitalu i praktyce neurologicznej, torując drogę do ewentualnego rozwoju laboratoria do spania. Rozpoczęło się przejście od osobistych do publicznych.
Dziedzina wymagała wtedy organizacji społecznej, aby na nowo odkryć sen jako obiekt naukowy. Taką rolę odegrała Amerykańska Akademia Medycyny Snu (z początkiem Stowarzyszenia Ośrodków Zaburzeń Snu i Klinicznego Towarzystwa Snu, obie odsłona Towarzystwa Psychofizjologicznego Studium Snu), zmieniając dziedzinę z grupy badaczy snu, którzy pracowali w podstawowe laboratoria naukowe w grupie, której głównym zainteresowaniem były kliniczne aspekty snu
[więcej w: deprim forte opinie, nadmierna kifoza piersiowa, workf doz ]

Powiązane tematy z artykułem: deprim forte opinie nadmierna kifoza piersiowa workf doz